20.3. Pekař peče housky, uždibuje kousky

Zadařilo se, hurá! Koňasovi se ozvali z malé domácí pekárny v nákupním centru Central Mall a je pozván na zkušební čtyřhodinový trial do práce. Pracovní doba je děsná, od třech ráno nebo od půlnoci do devíti ráno, ale jsme momentálně v situaci, kdy bereme cokoliv. Přes mé velké překvapení se můj pekař vrací nad ránem domů s úsměvem od ucha k uchu, dobrou náladou a chlebem jako výslužkou v ruce. Práce je to prý krásná, motat pečivo ho neskutečně bavilo a hlavně by ho tam chtěli. Super, mám doma pekaře! A protože je den ještě dlouhý, jdeme s Kylie a psy na večerní procházku kolem jezera.

 

YIAC0435  YIAC0432

Venčíme sebe a pejsky

 

21.3. a 22.3. Práce se rozjíždí a Rotorua Night Market

Tak jsme se oba dočkali, mě postupně přibývají hodiny v práci, zaučování je u konce (dneska jsem měla poprvé opravdické platící hosty jupí) a z Koňase je teď denně pekař učeň. Večer se vydáváme na Rotorua Night Market. Událost spočívá v tom, že se v jednom místě v centru města na několik hodin uzavřou ulice a zaplní je desítky stánků s místními prodejci, nabízející občerstvení, všelijaké pochutiny a dobroty z celého světa. Je to skvělé místo, kde se člověk opravdu výborně nají, potká se se spoustou lidí všech možných národností a poslechne dokonce živou hudbu místních začínajících umělců. Prostě krásný večer! Co asi oceňuji na tomhle trhu nejvíc, jsou lidové nepřemrštěné ceny prodejců, kdy se tady dá krásně najíst za deset dolarů, a taky absence prodeje alkoholu, který by na podobné akci u nás na sto procent převažoval a každý by chodil s kelímkem piva v ruce.

 

IMG_20190321_182718  IMG_20190321_184819

IMG_20190321_184112  IMG_20190321_184404

Rotorua Night Market se svými stánky, živou hudbou a nekonečným množstvím dobrot

 

25.3. Tihiotonga Centennial Park mezi ovečkami a exotickými stromy a výhled na Te Puia

Ranní běhání mi dnes přináší nečekané odhalení – objevila jsem naprosto úžasný botanický park plný volně pobíhajících oveček a nejrůznějších pestrobarevných stromů ze všech koutů světa. Nepopsatelný pocit při běhu křivolakými uličkami v trávě, kdy přede mnou uraženě uskakují huňaté ovce do stran a z vyvýšeného místa se mi naskýtá výhled na celé město, ještě lehce zahalené v ranní mlze. Protože se svým skvělým objevem (jak jsem později našla na mapě, Tihiotonga Centennial Parku) musím pochlubit, jdeme sem znovu na procházku odpoledne i s Koňasem, a před tím si ještě střihneme lehký trail nad městem s výhledem až na jezero a hlavně na bublající gejzíry v termálním parku Te Puia.

YIAC0468  YIAC0460  

YIAC0474  YIAC0480

Procházka s výhledem na celé město, jezero a termální park Te Puia

Tihiotonga Centennial Park plný oveček a krásné přirody

 

28.3. Abrakadabra

Novinky ze světa práce v Rotorua - protože je Kůň ve shánění práce opravdu vytrvalý, konečně mu to přináší ovoce, a jde na další zkušební trial do další práce, tentokrát kitchen hand (pomocná ruka v kuchyni) do krásné stylové restaurace a kavárny Abrakadabra. Práce je easy peasy, lehká a absolutně nenáročná v kolektivu super lidí, takže obě strany neváhají a domlouvají další spolupráci. Takže už máme dvě krásné part time (zkrácený úvazek) práce, to by šlo.

IMG_20190322_094722 IMG_20190326_213300 IMG_20190327_084941

Pár fotek toho, jaký máme doma zvěřinec (ano, je to pakobylka na ručníku ze sušáku)

 

30.3. Vyžití v zábavním centru

Konečně kulturní vyžití! Celý den nám propršelo, tak aspoň večer nás „naše“ holky zvou na posezení s jejich přáteli do nového obřího zábavního centra Motion Entertainment, takže neváháme a jdeme s nimi poklábosit u bowlingu. Zjišťujeme, že se ocitáme v ideálním místě pro gamblery a herní maniaky. Několik bowlingových drah, laser game, mini golf, obří trampolíny, několik desítek herních automatů, na jaké si jen dokážete vzpomenout, od pacmana po strefování vykukujících červů obřím kladivem. Ostatní nejvíce láká střílecí hra se zombíky ve virtuální realitě, kterou se neváhá otestovat i Koňas. Podívaná to byla myslím pro všechny okolo, když po odstartování hry začaly holky pištět, ať z nich jdou ty zombie dolů. Večer završujeme naprosto dokonalou večeří v thajské restauraci ve veselém a přátelském duchu, kdy všechny talíře kolují od jednoho konce stolu na druhý, aby všichni ochutnali všechno a sdíleli tak svůj zážitek z jídla, jak je tady zvykem. Úžasná zkušenost.

 

1.4. a 2.4. Sere a sere, nákupy, návštěva, koupačka, víno

Společný den volna jsme nuceni díky dešti trávit po obchodech a nákupech (i když, vlastně si nestěžuju:). Odpoledne nám zpříjemňuje návštěva českých přátel Anet se Ziggym a v milé společnosti trávíme večer u vína a dobrého jídla, vyprávěním zážitků z našich prací i mimo ně a završujeme večer společnou koupelí v horkých lázních. Dle domluvy si u nás nechávají na noc cennosti a nepotřebné věci, protože momentálně stále bydlí pouze v autě, a na zítřejší velký trek Tongariro Alpine Crossing si sebou chtějí brát jen to nejnutnější a neprovokovat potenciální zloděje, kterých je tu na odlehlých parkovištích víc než dost. Loučíme se a přejeme šťastnou cestu do Taupa, kterou ještě dnes v noci musí podniknout. Další večer v podstatě trávíme velmi obdobně - ve čtyřech, s dobrým vínem a spoustou nezdravých dobrot na stole a vyprávěním zážitků z náročného treku v národním parku Tongariro.

 

3.4. Redwoods a průzkum Sulphur Point

Po cestě do Abrakadabra Café, kde má Kůň dneska směnu, se nechávám vyhodit v Redwoods, obřího stromového parku propleteného spoustou krásných tras a treků, a na jeden takový se vydávám na prochajdu. Objevuji famózní výhledy na celé město a nové potenciální místečko na super běhání. Cestou zpátky do města (která dle navigace v mobilu má trvat hodinu a půl…) procházím kolem Sulphur Point, místa jezera Rotorua s největší geotermální aktivitou a žasnu nad velkými sirnými krátery s unikající parou, které jen pár desítek centimetrů od chodníku lemují pěknou trasu kolem jezera. Po kávičce v Abrakadabra a osvobozením Koňase z práce mě bere za slovo a testujeme krásný trek v Redwoods lehkým regeneračním během.

 

4.4. Rotorua Night Market a nečekaná návštěva

Po práci se dnes těšíme na tradiční čtvrteční událost – večerní městské trhy Night Market plné dobrého jídla a hudby. Dle domluvy se k nám přidávají i Ondra a Vašek, cestovatelé jako my, které jsme potkali na grilovačce s Czech Kiwis v McLaren Falls Parku asi před měsícem. A dokonce jsme přemluvily i naše holky Kylie a Bron, takže se naše česko-kiwácká tlupa vydává ochutnávat vynikající pokrmy z místních reataurací. Jednoznačně vyhrály naprosto luxusní sečuánské plněné knedlíčky v pikantní sladko-kyselé omáčce. A protože nám i holkám bylo kluků líto, a nechtěli jsme je nechat spát v autě na parkovišti, ubytováváme je doma na gauči a trávíme večer u telky a piva, jako správní Češi.

 

5.4. a 6.4. Protože Čechů u nás v domě není nikdy dost

Jak nadpis napovídá, další dvě noci náš gauč okupují opět Češi, tentokrát Katka a Vojta, dva velcí sporťáci jak hrom, kteří přijeli na dva dny do Rotorua na triatlonový závod a hledali místo, kde složit hlavy, a taky vlastně kolo. Koňas šťastlivec měl zrovna volno, takže celý den strávil s novými přáteli na závodech u Blue Lake povzbuzováním závodníků terréního triatlonu Xterra. Dva večery utekly jako voda a jsme neskutečně vděční, že jsme mohli potkat super lidi jako tihle dva, kteří nám byli neskutečně blízcí a životní příběhy velmi podobné těm našim.