22.4. Pracovně sváteční Velikonoce

Velikonoce, hurá! Není nad to, strávit je celé v práci, jako já :) Vůbec si ale nestěžuji, za jeden a půl násobek mzdy a den dovolené navíc se to pracuje samo. Pro Novozélanďany připadá největší svátek hlavně na neděli, a to spíše pro děti. Pořádají se pro ně egg hunts, lovy na čokoládová vajíčka, které jim dospěláci schovávají po celém domě a zahradě, nebo jsou tyto lovy i veřejné, například někde v lese. Pro dospělé jsou Velikonoce hlavně svátky dobrého jídla a spousty alkoholu, se kterým to občas dost přehánějí, takže na neděli je tady zákaz jeho prodeje. My slavili prací, tedy ráno jsem stihla na rychlovku vyfouknout pár vajíček a umělecky je vytunit fixkou, umíchat vajíčkový salát a za to jsem dostala hody hody doprvody po zadku vařečkou, takže aspoň něco!

 

23.4. a 24.4. Nákupy a průzkum okolních jezer

Potřebuju nové běžecké boty! A kde jinde je hledat, než v místní běžecké speciálce Podium, když není po ruce přerovský Best4Run. Takže z nevinného „jdeme se tam jenom podívat“ jsou supr čupr nové Saucony a ještě lepší je jejich cena 114 NZD. Volno trávíme pohodovými procházkami po městě a kávičkou v Koňasové druhé práci, marocké restauraci a kavárně Abrakadabra. Další den se vydáváme na výlet k přilehlým jezerům Rotoruy. Jako první jedeme omrknout obří Tarawera Lake, na jehož okraji se mohutně tyčí vyhaslá sopka Mount Tarawera, která při své poslední erupci před více než sto lety zasypala okolní vesnice mrknutím oka a způsobila ohromná zemětřesení. Výhled na jezero i sopku už po cestě je fascinující, o to více zblízka přímo od břehů jezera. A protože jsme dneska líní, vychutnáváme si pohledy na neuvěřitelnou krajinu jako dva důchodci zabalení od hlavy až po paty v dece z lavičky na břehu. A vlastně to stejné probíhá u jezera Okataina. Nádherná krajinka, průzračně modrá voda a dva zakuklenci na lavičce. Dokonalé odpoledne.

 

29.4. Endgame

Ano, prostě nám to nedalo a museli jsme jít do kina! Ještě aby ne, na poslední díl Avengers, pro nás-Marvel fanoušky-boží podívaná. Sice jsme měli místy lehce problémy s angličtinou, holt v kinech nefrčí anglické titulky, i tak jsme si film parádně užili, samozřejmě s notnou dávkou popcornu.

 

30.4. Masérka/masírovaná

Dočkala jsem se. Dneska vcházím v mém volném dnu do spa, tentokráte ne jako terapeut, ale jako host a těším se na svou první „zaměstnaneckou“ masáž zdarma. Před masáží nesmí chybět soak, to se samozřejmě přidává Koňas se mnou, a pak si na vlastní kůži vychutnávám masáž. Tak už se nedivím, proč máme furt tak plno, stojí to za to.